Jednoduchý řecký recept na musaku

June 21, 2022 0 Comments

Jednoduchý řecký recept na musaku

Špičkové jídlo pro celou domácnost! Tento jednoduchý řecký pokrm z musaky je ve skutečnosti plný blahodárného lilku, cukety a také brambor, spolu s neuvěřitelnou omáčkou z masa musaka a také naší snadnou bešamelovou omáčkou bez hrudek.

Proč se našemu týmu líbí toto?

Moussaka z lilku je tedy ve skutečnosti prospěšná i jako zahřívací, ideální na chladné zimní večery. Spolu s tradiční musakou pečenou zeleninou, hovězí omáčkou a lepkavým bešamelem je tedy hladká a rozplývavá, ke konzumaci nebudete potřebovat ani čepel. Jednoduše vložte spolu s vidličkou nebo dokonce lžící!

Bešamelová bílá omáčka má často špatné pokrytí, protože je ve skutečnosti náročné vydělat, nicméně Sarah vytvořila ideální a bezproblémovou techniku ​​bílé omáčky bez hrudek! Na rozdíl od 12minutové příležitosti přípravy jídla v případě počáteční bešamelové omáčky, naše variace má ve skutečnosti jen 6 složek a také se připravuje za méně než 6 minut!

Toto jídlo je ve skutečnosti dostatečně charitativní na to, aby nakrmilo skupinu, nebo dokonce obsahuje spoustu zbytků na led na jednoduchou večeři.

Co přesně je Moussaka?

Moussaka, v některých případech složená jako musaka, je ve skutečnosti hovězí (nebo dokonce mnohem extra typicky jehněčí) a také vegetariánská kuchařka pocházející z Řecka. Obvykle se připravuje s množstvím kousků lilku, cukety a brambor spolu s hojným hovězím masem, rajčaty a také načervenalou červenou bílou sklenicí červené nebo bílé vinné omáčky, pokryté sametovým bešamelem.

Je to srovnatelné s italskými lasagne, ale mnohem zdravější, protože je vytvořeno s množstvím zeleniny spíše než těstoviny!

Jednoduchý řecký recept na musaku

Komponenty

1 velký lilek nakrájený na plátky silné 1 centimetr
2 velké cukety nakrájené na plátky silné 1 centimetr
3 nástrojové brambory nakrájené na 1/2 centimetru silné
500 g passaty
350 g mletého hovězího masa nebo dokonce vlastní omáčky na těstoviny
1 cibule nakrájená na plátky
125 ml červenočervená bílá sklenka červeného nebo bílého vína shiraz nebo dokonce taxi sav
50 g sýra feta
olivový olej
sůl stejně jako pepř podle preference

Pro bešamel
100 g másla
1/2 hrnku běžné mouky / všechny funkční mouky
3 hrnky mléčné kompletní mléko
1/3 hrnku parmazánu
1/2 hrnku strouhaného sýra
sůl stejně jako pepř podle preference
1/2 lžičky muškátového oříšku

Pokyny

První krok

Předehřejte sporák na 220˚Celsia (430˚F).

Sbírejte 2 plechy na vaření spolu se zprávou o vaření a rozbalte kousky lilku a cukety na vodítku. Smíchejte s olivovým olejem a vařte 15 minut. Všechny je otočte a přidejte trochu olivového oleje navíc a vařte ještě jednou dalších 15 minut. Po dokončení je všechny vytáhněte a snižte úroveň teploty kamen na 180˚C (356˚F).
1 velký lilek, 2 velké cukety
Zahřejte 2 lžíce olivového oleje v hrnci nad nástrojem s vyšší teplotou. Přidejte cibuli a smažte několik minut, dokud nebude průsvitná, poté přidejte mleté ​​hovězí maso a tečku spolu s pepřem a sodíkem. Připravte se, dokud hovězí maso skutečně nezhnědne, stejně jako se nesníží jakýkoli druh tekutiny.
350 g mletého hovězího masa, 1 cibule, olivový olej, sodík a také pepř
V jiné pánvi rozehřejte ještě jednu 1-2 lžíce olivového oleje na rozehřátém nástroji a opékejte kousky brambor na každém okraji, dokud jemně nezhnědnou.
olivový olej, 3 nástrojové brambory
Spolu s hovězím masem a cibulí přidejte domácí omáčku na těstoviny (nebo i níže spolu s passatou, nebo dokonce nádobu nakrájených rajčat + 1 polévkovou lžíci směsi rajčat) spolu s načervenalým červeným bílým sklenicí červené nebo bílé víno. Vařte, dokud omáčka nezhoustne a nezměkne.
125 ml červenočervené bílé sklenice červeného nebo bílého vína, pět set g passata

Další krok

Sestrojte úrovně musaky ve velkém kuchařském jídle v souladu s nákupem: padesát procent brambor, padesát procent masové omáčky, lilek, poté zbývající brambory, cuketa a také zbývající hovězí omáčka. Rozpadnou se sýr feta přes přední část.
padesát g sýra feta
Pro jednoduchou bílou omáčku bez hrudek:
V hrnci na teplém nástroji přidejte máslo, mléko a mouku. Míchejte průběžně i úplně spolu s trochou směsi, aby zůstalo měkké. Podrobnosti: Tento tip se hodí proti většině bešamelových jídel, ale náš tým nepřestal fungovat! Určitě se začne zvětšovat asi po 5 minutách.
100 g másla, 1/2 hrnku běžné mouky / celá funkční mouka, 3 hrnky mléka
Vyjměte pánev z tepla a přidejte muškátový oříšek, sodík, pepř, strouhaný parmazán a sýr. Míchejte, dokud se sýr skutečně nerozmrazí, stejně jako struktura omáčky je skutečně sametová a jemná.
1/3 hrnku parmazánu, sodík i pepř, 1/2 lžičky muškátového oříšku, 1/2 hrnku strouhaného sýra
Ke konstrukci:
Nalijte bílou omáčku kolem základu musaky. Vedení spolu s mnohem hodně extra strouhaný sýr, pokud jste jako, po tom vyniknout